#

5651 Log ve Hotspot Çözümlerimiz

İnternete bağlı cihaz kullanımının artmasıyla birlikte insanlar evlerinde, iş yerlerinde, çeşitli kamu alanlarında, eğitim kurumları veya kafelerde kablosuz internete bağlanma ihtiyacı duymaya başlamıştır. Artık bilgisayarlar, telefonlar, tabletler ve daha birçok cihaz internet bağlantısı olması durumunda daha aktif kullanılabiliyor. İnsanların bu ihtiyacı da doğal olarak ev dışındaki yerlerde, halka açık alanlarda Wi-Fi bulunmasını gerekli kılmıştır. Dolayısıyla birçok işletme sahibi çalışanlarına, müşterilerine ve halka internet hizmeti sunmaya başladı.

İnternet hizmetinin halka açık ortamlarda sunulmaya başlaması ilk başlarda insanları son derece memnun eden bir hizmet olmuştu. Ancak insanlar, gün içerisinde bu internet hizmeti sayesinde kişisel verilerinin bulunduğu birçok internet sitesini ziyaret ediyor, kredi kartı bilgilerini farklı internet sitelerine girmek durumunda kalıyorlardı. İşte tam burada veri gizliliği konusu ortaya çıktı. İnsanlar bilgilerinin başka insanlar tarafından alınıp alınmadığını, bilgilerinin istenmeyen kişilere ve kurumlara sızdırılmadığının güvencesini edinmek istiyordu. Günümüz dünyasında en doğal haklardan biri olan veri gizliliği yasası bu önlemlerin alınması gerekliliği fark edilince yasalarda yerini aldı.

Mevcut yasalar ışığında bir internet bağlantısının resmi sahibi o hat üzerinden gerçekleştirilen tüm işlemlerden sorumludur. Yani bir kullanıcı herhangi bir bilgi teknolojisi aracı ile wifi ağınıza veya LAN ağınıza bağlanır ve bir suç işlerse bundan sorumlu olursunuz. Ancak pek çok işletme internet bağlantılarını misafirleri ile paylaşarak, müşteri memnuniyeti elde etmek ister. Bu noktada geliştirilen kanun kapsamında tedbirlerinizi alarak elbette bu işlemleri yapabilir ve sorumluluğu reddetmiş olursunuz.

5651 sayılı kanun gereği kamuya açık alanlarda Wi-Fi hizmeti sunan kafeler, restoranlar, eğitim kurumları, oteller, benzer bütün işletmeler ve kamu kurumlarına; çalışanlarının, müşterilerinin ve misafirlerinin verilerinin saklı tutulmasına yönelik yükümlülük getirildi.

“İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” adı altında düzenlenen ve 23 Mayıs 2007 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren bu kanunla birlikte internet ortamında işlenecek bu gibi hak ihlallerine karşılık yasal dayanak oluşturmuştur. Kişisel verilerin sızdırılması ve istenmeyen kişi ve kurumlar tarafından kullanılması durumunda işletme sahipleri veri gizliliğini sağlayamaması sebebiyle suçlu gösterilecektir.

Yüksek Standartlarda Etkili Çözümler

İşletmelerin bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaması için işletme sahiplerine Log çözümleri tarafımızca sunulmaktadır. Bu anlaşma gereğince kullanıcı verilerinin gizliliği tamamen tarafımızca koruma altına alınmakta, aksi bir sonuç ortaya çıkması durumunda mesuliyeti üzerimize almaktayız. Hotspot çözümleri ile birlikte kendinize özel bir karşılama ekranı oluşturabilir ve kullanıcılarınıza yönelik uygulanması gereken kuralları ve sınırları belirleyebilirsiniz.

Şirketimiz tarafından bütün Log ve Hotspot çözümleri, veri güvenliği ve yedekleme hizmetleri, bulut bilişim hizmetleri, kurumsal BT destek hizmetleri, kurumsal danışmanlık hizmetleri, yazılım geliştirme hizmetleri profesyonel bir şekilde müşterilerimize sunulmaktadır.

Son yılların gündemdeki en önemli konularından biri olan dijital ortamdaki verilerin gizliliği, dünya çapında büyük yankı uyandıran ve insanların veri güvenliğinin korunması adına güven duyabileceği çalışmaların yapıldığı bir konudur. Devletler de vatandaşlarının güvenliğinin sağlanması adına ilgili yasaları yürürlüğe koyarak bu gibi veri sızdırılması ve kullanılması konularını açık bir şekilde suç olarak değerlendirmeye başlamıştır.

Firmamız tüm işletmeler ve diğer kurumsal yapılar için 5651 sayılı kanuna uyumlu log çözümleri sunmaktadır. Hotspot uygulamalarında kanunla uyumlu ve kullanıcıların bağlantı problemi yaşamadıkları çözümlere hemen ulaşabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli oalcaktır. Uzman ekibimiz ihtiyaçlarınızı analiz ederek en hızlı şekilde gereksinimlerinizi karşılayacak projeyi geliştirecektir. Sistemin montajından itibaren kullanım süreniz boyunca tercih etmeniz durumunda size kapsamlı servis desteğini de sunuyor olacağız.

#

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

Aklınızdaki soruların cevaplarını anında sizlere söyleyelim

 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Gen Sistem © Telif Hakkı 2016 -